• November 29, 2023

2022 için İlham Veren Web Sitesi Renk Şemaları ve Trendleri

İçindekiler

Renk, marka kimliğinizin önemli bir unsurudur ve web siteniz de bir istisna değildir. Hangi renk düzenini kullanacağınızdan emin değilseniz, sizin için bir ilham kaynağı oluşturduk. Mücevher tonlu, pastel ve nötr renk paletlerinin yanı sıra gradyanlı Web Sitelerini topladık.

Pastel Renk Paletleri

Renkler markalaşma ve pazarlamanın önemli bir parçasıdır ancak hedef kitlenizi göz önünde bulundurmalı ve onlara hitap edecek renkleri kullanmalısınız. Örneğin, kırmızı her zaman enerji, cesaret ve güçle ilişkilendirilmiştir. Bununla birlikte, rahatlatıcı ve yatıştırıcı olabilecek çeşitli kırmızı tonları da vardır. Pastel renkler birçok şekilde kullanılabilir ve minimal bir tasarıma yumuşak feminen bir tarz katabilir.

Renkler, anlamları ilettikleri ve duyguları uyandırdıkları için görsel tasarımın önemli unsurlarıdır. Doğru kullanıldığında, renk şemaları bir web sitesini ziyaretçiler için daha çekici hale getirebilir ve satışları artırabilir. Bir renk paletini akıllıca kullanmak önemli olsa da, renk ve palet seçimine kapılmak kolaydır.

Renk şemaları markadan markaya değişir. Üç veya daha fazla renk iyi bir başlangıç ​​noktasıdır. Renk çakışmalarından kaçınmaya çalışın. Nötrleri ikincil öğeler olarak da kullanabilirsiniz. Nötrlerin arka plan gibi ana renklerle koordineli olduğundan emin olun.

Mücevher Tonları

Mücevher tonları son yılların en popüler renk trendlerinden biri. Nötr renklerle birleştiğinde lüks ve sofistike bir hava taşırlar. Renk paleti istediğiniz kadar ince veya dramatik olabilir. Regent5 web sitesi tasarımı, tasarımında mücevher tonu kullanılarak lüks bir his uyandırır.

Tasarımcılar ayrıca mücevher tonlarının iç tasarım üzerindeki etkisini de görüyorlar. Yumuşak, rahat bir hisleri var ve bir alana yumuşaklık katıyorlar. Örneğin bir tavandaki mücevher tonu gözü yukarı çekecektir. Bu, tüm odanın daha büyük ve daha geniş görünmesini sağlayabilir.

Mücevher tonları diğer renk trendleri kadar cesur olmasa da yumuşak ve davetkar bir atmosfer sağlayabilir. Çiçek tonlarının 2022’de popüler bir seçim olmaya devam etmesi muhtemel. Hatta 2022’de renk trendlerine hakim olmaları bekleniyor.

Ters Renkler

2022 yılında internete hakim olacak renkler masmavi ve lacivert olacak. Bu tonlar, sadece birkaç yıl önce popüler olan siyah ve kırmızı paletlerin bir evrimi. Bir siteye modern bir dokunuş yaratacaklar ve sakin duygular uyandıracaklar. Bu renklerde bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız, Wix gibi bir web sitesi oluşturma platformunu deneyin. Wix, herhangi bir sektör için 800’den fazla şablon kullanarak kolayca bir web sitesi oluşturmanıza olanak tanır. Platform ayrıca net analitik sağlar.

Bir web sitesindeki renkler, kullanıcılar üzerindeki etkisini yaratabilir veya bozabilir. Örneğin, makyaj ve saç bakımıyla ilgili bir site, ürününe dikkat çekmek için daha parlak bir mavi kullanabilir. Ancak daha açık, daha nötr bir renk aynı ifadeyi verebilir. Veya genç kadınları hedefleyen bir web sitesi, uçuk bir bebek pembesi kullanabilir.

Web sitenizi kalabalığın arasından öne çıkarmak istiyorsanız, tek renkli bir renk şeması kullanabilirsiniz. Bu stil, gözlerinizin diğer renkler tarafından rahatsız edilmeden tek bir renge odaklanmasını sağlar. Renkleri farklı şekillerde gölgelendirmek de mümkündür.

Gradyan İçeren Web Siteleri

Modern ve şık bir görünüm kazandırmak için web sitenizin tasarımına bir degrade ekleyin. Ayrıca marka kimliğinizi aktarmanıza ve potansiyel müşterilerinizin aradıklarını bulup bulmadıklarını bilmelerine yardımcı olabilir. Canlı renkler ve şekillerle web sitenizi kalabalığın arasından sıyrılmak için bu tekniği kullanabilirsiniz.

Degradeler, web sitelerindeki arka planlar ve metin renk dolguları için giderek daha popüler hale geliyor. Gradyanlar, web sitelerini göz kamaştırıcı ve göz alıcı hale getirir, bu yüzden daha yaygın hale geliyorlar. Canlı degrade dolgulu tipografi ve renkli arka planlara sahip bir web sitesi oluşturmayı deneyin. Web siteniz için bir dünya farkı yaratacağını görebilirsiniz!

Web sitelerinde gradyan kullanımı yeni bir şey değil. Akıllı telefonlar, tabletler ve bilgisayarlar dahil olmak üzere çeşitli cihazlarda harika görünüyorlar. Web sayfalarında gezinmeyi kolaylaştırır ve onları daha kullanıcı dostu hale getirir. Teknoloji dünyasında artan otomasyon, doğrudan web sayfalarının tasarımına dönüşüyor. Sesle çalışan asistanlar, sohbet robotları ve etkileşimli kullanıcı deneyimleri yakında web sitelerinde standart özellikler olacak.