• November 29, 2023

6 Adımda SEO Uyumlu İçerik Nasıl Yazılır?

İçindekiler

Artık günümüzde ister kurumsal ister kişisel olsun, birçok web sitesinde içerikler üretiliyor. Bu içeriklerden para kazanmak, içeriklerle ön plana çıkmak hedefimiz oluyor. Bu hedeflere ulaşmak için yapmanız gereken içeriklerinizin mutlaka SEO uyumlu yazılmış olmasıdır. Bu yöntemle istediğiniz sonuca çok daha kısa sürede ulaşabilirsiniz. Web trafiği trafiğiniz ve geliriniz önemli oranda artacaktır.

SEO Uyumlu İçerik

Seo uyumlu içerik için doğru ilerleme şekli temel 6 adımdan oluşmaktadır. Web sitenizin her zaman üstlerde çıkması için SEO uyumlu yazılması çok önemlidir. Mutlaka yazdığınız yazılar ürettiğiniz içerikler çok iyidir fakat fark yaratarak öne geçmek istiyorsanız biraz daha detaycı olmalısınız. Ürettiğiniz içerikleri Google diline uygun hazırlayabilirseniz, ortaya çıkacak sonuçlar sizi oldukça şaşırtacaktır. Aslında konuya açıklık getirecek olursak basit bir dille Google ve diğer tarayıcılar bizi nasıl sever sorusunun cevabına yanıt arıyoruz.

SEO Uyumunun 6 Adımı

  1. Anahtar Kelime Çalışması: Seo uyumlu içerik yazmanın temel adımı doğru ve yerinde anahtar kelime kullanımıdır. İçeriğiniz için belirleyeceğiniz anahtar kelimeleri, içeriğe uygun olacak şekilde arama moturunda en çok aratılan başlıklar kısmından seçebilirsiniz
  2. Anahtar Kelime Yoğunluğu: Anahtar kelimelerin doğru kullanımı kadar içerikte kaç kez kullanıldığı da çok önemlidir. Anahtar kelimenin çok kullanılması yazının kaliteli olduğu anlamına gelmez. Kaliteli bir yazıda anahtar kelime az öz ve yerinde kullanılmalıdır.
  3. Özgün ve Kaliteli İçerik: Aynı konuda birçok farklı içerik yazılabilir. Bu noktada sizi ön sıralara taşımaya yardımcı olacak nokta içeriğinizin tamamen özgün ve kaliteli olmasıdır. Özgün içerik içerisinde kopya ve alıntı bulundurmayan içeriklerdir.
  4. İçeriğin Fiziksel Görüntüsü: İçeriğin görseli 30 saniye kuralına dayalı olarak hazırlanmalıdır. İnsan psikolojisine göre bir şeye bakma süresi 30 saniyedir. Yani okuyucuyu 30 saniyede etkileyip içerde tutabilecek görüntüde yazı ve görsel tasarıma sahip olmalısınız.
  5. Başlık ve Meta Açıklamaları: Bu kısımda biraz SEO sistematiğine girmektedir. Başlık ve meta açıklamaları site içi optimasyon kısmı için çok değerlidir.
  6. Site İçi Linkleme: SEO uyumlu makale yazmak için site içi linkleme vazgeçilmez bir maddedir. Daha önce yazdığınız bir içerikten yeni hazırlamış olduğunuz içeriğe link atmanız gerekmektedir. Atmış olduğunuz linkte anahtar kelimenizi kullanmayı unutmamalısınız.

 

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir