• November 29, 2023

Birkaç Eklenti Kullanarak WordPress ile Dijital Ürünler Nasıl Satılır

İçindekiler

Birkaç farklı eklentinin yardımıyla WordPress üzerinden dijital ürünler satmaya başlayabilirsiniz. Bazıları WooCommerce, Kolay Dijital İndirmeler ve Ücretli Üyelikler Pro’yu içerir. Sellfy ve Selz dahil olmak üzere üçüncü taraf entegrasyonları da mevcuttur. Bir eklenti kullanmak kolay olabilir ve size zaman kazandırabilir.

Easy Digital Downloads

WordPress kullanarak dijital ürünler satıyorsanız, Easy Digital Downloads kullanmayı düşünebilirsiniz. Bu eklentinin kurulumu kolaydır ve çeşitli ödeme seçenekleri mevcuttur. Bunlara Stripe, Amazon Payments ve kredi kartları dahildir. Her bir ödeme yöntemini kendi iş ihtiyaçlarınıza göre yapılandırabilirsiniz.

Easy Digital Downloads, indirimler ve abonelikler sunmanıza olanak tanır. Ayrıca, her ürün için minimum satın alma tutarı belirlemenize olanak tanır. Müşterileriniz tarafından yapılan satın alma işlemlerini takip etmek için bir müşteri hesabı sayfası bile oluşturabilirsiniz. Ayrıca kısa kodu, belirli sayıda öğeyi görüntülemek veya yalnızca belirli bir kategorideki öğeleri göstermek için özelleştirebilirsiniz.

Easy Digital Downloads ayrıca bir yazılım lisanslama sistemi içerir. Dijital ürünlerinizi bir lisans anahtarı ile yönetmenize, ödeme yöntemlerini yönetmenize ve vergi hesaplamanıza olanak tanır. Eklenti ayrıca, dijital ürünleri doğrudan web sitenizden satmanıza olanak tanıyan bir sepete ekle düğmesi sunar. Bu eklenti, öngörülebilir gelir elde etmenize yardımcı olan yinelenen ödemeleri de destekler.

WooCommerce

WooCommerce kullanarak dijital ürünler satmaya başlamadan önce bilmeniz gereken birkaç şey var. Her şeyden önce, bu özel platformun dijital ürünler için çekici bir tasarımı olmadığını anlamalısınız. Özel bir tasarım oluşturmak zordur, ancak daha fazla satış yapmanıza yardımcı olacaktır.

İkinci olarak, WooCommerce mağazanızda dijital ürünler satmak için birçok seçeneğiniz olduğunu bilmelisiniz. Üyelik veya abonelik oluşturabilir ve farklı ödeme seçeneklerini etkinleştirebilirsiniz. Dijital ürünler satıyorsanız ödeme işlemcilerini de etkinleştirmeniz gerekir. Size verilen talimatları uyguladığınızdan emin olun.

Üçüncüsü, ne tür bir ürün satmak istediğinizi bilmeniz gerekir. İndirilebilir veya indirilemez ürünler arasından seçim yapabilirsiniz. Bu şekilde kar marjlarını maksimize edebilirsiniz. Bilinmesi gereken bir diğer önemli nokta ise dijital ürünlerin herhangi bir yerden satılabileceği ancak bazı kısıtlamaların olduğudur.

Ücretli Üyelikler Profesyonel

Ücretli Üyelikler Pro WordPress eklentisi, dijital ürünlerin satışını basit ve etkili hale getirir. Eklenti, premium içerik, abonelik ürünleri ve çevrimiçi kurslar sunmanıza olanak tanır ve yeni başlayanlar için uygundur ve tamamen ayarlanabilir. Ayrıca sitenizdeki belirli içeriğe erişimi sınırlamanıza da olanak tanır. Çevrimiçi işletmeler için mükemmel bir çözümdür ve sitelerine gelen ziyaretçi sayısını kısıtlamak isteyen blogcular için de uygundur.

Ücretli Üyelikler Pro size üyelik sahibi hakkında kişisel bilgileri, sipariş geçmişi ve daha fazlasını içeren ayrıntıları içeren bir kullanıcı profili sağlar. Ayrıca gruplar oluşturmanıza ve üyelerinize özel notlar eklemenize olanak tanır. Ücretli Üyelikler Pro ayrıca çeşitli diğer üçüncü taraf eklentilerle uyumludur.

Ücretli Üyelikler Pro, WooCommerce ile entegre olan ve üyelikleri ayrı bir ürün olarak satmanıza olanak tanıyan bir WordPress üyelik sitesi eklentisidir. Ayrıca üyelik seviyelerine göre özel fiyatlandırma belirlemenize de olanak tanır. Ayrıca üyelere özel içerik için ürün başına fiyatı da belirleyebilirsiniz. Eklenti, 90’dan fazla eklenti ve özellik ile birlikte gelir. Bunlar, sosyal oturum açma gibi İçerik Pazarlamanızı geliştirmeye yönelik seçenekleri içerir.

ShopConstruct

ShopConstruct eklentisi, web tabanlı bir e-ticaret mağazası oluşturmak için kapsamlı bir çözüm sunar. Bir e-Ticaret bölümü, ürün katalogları ve ürünleri istediğiniz şekilde görüntüleme yeteneği içerir. Eklenti ayrıca ürün özelliklerini, bulunabilirliğini ve fiyatlarını yönetmeyi de kolaylaştırır. Ayrıca, müşterilerinizin ilgilendikleri bir ürünü bulabilmeleri için bir arama özelliği de sağlar.

Dijital indirmeler ve hizmetler dahil olmak üzere fiziksel ve dijital ürünleri destekler. Otomatik indirme bağlantıları, gerçek zamanlı gönderim ücretleri ve sosyal medya entegrasyonlarını içerir. Ayrıca, ürünlerinizi Facebook ve Twitter üzerinden satmanıza olanak tanır. Bu sosyal medya özellikleri, takipçiler oluşturmanıza ve müşterileri çekmenize yardımcı olur.

E-ticaret mağazaları dünyada büyüyen bir fenomendir. Çevrimiçi mağazalar, müşterilerin evlerinin rahatlığında alışveriş yapmalarına ve değişken giderleri azaltmalarına olanak tanır. Ancak, çevrimiçi mağazanızı oluşturmaya başlamadan önce satmak istediğiniz ürünlere karar vermeniz gerekir. Ayrıca hedef kitlenizi belirlemeli ve mağazanız için doğru eklentileri seçmelisiniz.

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir