Post Image
12

Bu Dosyanın Sürümü Çalıştırdığınız Windows Sürümüyle Uyumlu Değil Çözümü

Windows işletim düzenine sahip bilgisayarınızda bir yükleme dosyası çalıştırmak dilediğiniz vakit karşınıza çıkan “Bu dosyanın sürümü çalıştırdığınız Windows sürümüyle uyumlu değil” hatası çözümü amacıyla uygulayabileceğiniz uyumluluk ayarlama yöntemini ismim ismim bütün detaylarıyla anlattık.
Windows işletim düzenine sahip bilgisayarınıza bir uygulama yüklemek dilediğiniz vakit .EXE uzantılı bir yükleme dosyasını çalıştırmanız gerekir. Fakat bazı durumlarda bu dosyayı çalıştırmak dilediğiniz vakit karşınıza “Bu dosyanın sürümü çalıştırdığınız Windows sürümüyle uyumlu değil” hatası çıkabilir. Bu hatanın sebebi, hatalı Windows ya da hatalı bit sürümüdür.

“Bu dosyanın sürümü çalıştırdığınız Windows sürümüyle uyumlu değil” hatasına hatalı Windows mu yoksa hatalı bit sürümü mü namacıyla oldu öğrenmek amacıyla dosyayı uyumluluk modunda çalıştırmanız ve düzenin dosyayı sınamasına izin vermeniz gerekiyor.

“Bu dosyanın sürümü çalıştırdığınız Windows sürümüyle uyumlu değil” hatası nasıl çözülür?

Adım #1: Bit sürümünüzün hata veren dosya ile uyumlu olup olmadığını denetim edin.
Adım #2: .EXE uzantılı yükleme dosyasına sağa tıklayın.

Adım #3: Uyumluluk Sorunu Giderme opsiyonuna tıklayın.

Adım #4: Program Uyumluluğu Sorunu Gidericisi ekranından Tavsiye edilen Ayarları Deneyin opsiyonuna tıklayın.

Adım #5: Programı Sına butonuna tıklayın.
Program çalışmazsa alttaki yönergeleri takip edin.

Adım #6: Program Uyumluluğu Sorunu Gidericisi ekranından Sorun Giderme Programı opsiyonuna tıklayın.

Adım #7: Sorunun ne olduğunu seçin.

Adım #8: Sorunun detaylarını seçin.

Adım #9: Programı Sına butonuna tıklayın.

Adım #10: Sorun çözülene kadar değişik alternatifleri deneyin.
Adım #11: İşlem tamam.

8
Adım #1: Bit sürümünüzün hata veren dosya ile uyumlu olup olmadığını denetim edin:
bu dosyanın sürümü çalıştırdığınız Windows sürümüyle uyumlu değil, 32 bit, 64 bit

“Bu dosyanın sürümü çalıştırdığınız Windows sürümüyle uyumlu değil” hatası ile karşınıza çıkan vakit ilk yapmanız gereken bilgisayarınızın bit sürümü ile yükleme dosyasının bit sürümünün uyumlu olup olmadığını denetim etmektir.

Bilgisayarınızın 32 bit ya da 64 bit olduğunu Sistem sayfası üstünden denetim edebilirsiniz. Yükleme dosyasının sürümü ise dosyayı indirmiş olduğunuz kaynakta ya da dosyanın isminde yazacaktır. Eğer bit versiyonları uyumlu değil ise uyumlu bir yükleme dosyası ile uygulaması yüklemeyi deneyin.

2

Adım #2: .EXE uzantılı yükleme dosyasına sağa tıklayın:
Eğer bit sürümü ile alakalı bir mesele yoksa “Bu dosyanın sürümü çalıştırdığınız Windows sürümüyle uyumlu değil” hatasına dosyadaki değişik bir mesele namacıyla oluyor olabilir. Dosya üstünde sağa tıklayarak işlemler menüsünü açın.

2

Adım #3: Açılan menüden Uyumluluk Sorunu Giderme opsiyonuna tıklayın:
bu dosyanın sürümü çalıştırdığınız Windows sürümüyle uyumlu değil, uyumluluk

Hata veren .EXE uzantılı yükleme dosyası üstünde sağa tıkladığınız vakit açılan işlemler menüsü üstünden uyumluluk denetimü yapan aracı çalıştırmak amacıyla Uyumluluk Sorunu Giderme opsiyonuna tıklayın. Araç kısa bir vakit içersinde açılacaktır.

1

Adım #4: Program Uyumluluğu Sorunu Gidericisi ekranından Tavsiye edilen Ayarları Deneyin opsiyonuna tıklayın:
bu dosyanın sürümü çalıştırdığınız Windows sürümüyle uyumlu değil, tavsiye edilen ayarları deneyin

Uyumluluk Sorunu Giderme alternatifi, Program Uyumluluğu Gidericisi ekranını açacaktır. Burada karşınıza çıkan ilk alternatif olan Tavsiye edilen Ayarları Deneyin alternatifi aracın varsayılan ayarları üstünden uygulamanın uyumluluğunu denetleyecektir.

4

Adım #5: Programı Sına butonuna tıklayın:
bu dosyanın sürümü çalıştırdığınız Windows sürümüyle uyumlu değil, uygulaması sına

Program Uyumluluğu Gidericisi ekranındaki Tavsiye edilen Ayarları Deneyin alternatifi ile varsayılan ayarlar üstünden uygulama uyumluluğunu denetim etmek amacıyla Programı Sına butonuna tıklayın. Program çalışıyorsa hata çözülmüştür. Fakat uygulama çalışmıyorsa alttaki ismimlar ile diğer sekmesini denemelisiniz.

5

Adım #6: Program Uyumluluğu Sorunu Gidericisi ekranından Sorun Giderme Programı opsiyonuna tıklayın:
bu dosyanın sürümü çalıştırdığınız Windows sürümüyle uyumlu değil, mesele giderme uygulaması

Program Uyumluluğu Gidericisi ekranındaki diğer alternatif olan Sorun Giderme Programı, ilk alternatif ile aynı prosedürü gerçekleştirecek. Fakat bu noktada varsayılan ayarlar yerine sizin bozukluğu belirleme ederek elle girmeniz ve ayarlamalar yapmanız gerekiyor.

7

Adım #7: Sorunun ne olduğunu seçin:
bu dosyanın sürümü çalıştırdığınız Windows sürümüyle uyumlu değil, mesele başlığı

Sorun Giderme Programı alternatifi ile karşınıza; Program Windows’un eski versiyonlarınde çalışıyordu fakat şu anda yüklenmiyor ya da çalışmıyor, Program çalışıyor fakat düzgün görüntülenemiyor, Program amacıyla diğer izinler gerekiyor ve Sorunum listede yok alternatifleri çıkacak. Bu alternatifler arasından sizin probleminizi seçin ve İleri butonuna tıklayın.

5

Adım #8: Sorunun detaylarını seçin:
bu dosyanın sürümü çalıştırdığınız Windows sürümüyle uyumlu değil, mesele detayları

Sorun Giderme Programı alternatifi üstünden probleminizin ana başlığını seçtikten sonra aracın size soracağı mesele ile alakalı detayları da en doğru şekilde seçin. Sizin seçimleriniz tarafında araç, yeni bir sınama sistemi hazırlayacak ve sistem üstünde dosyayı analiz edecektir.

6

Adım #9: Programı Sına butonuna tıklayın:
bu dosyanın sürümü çalıştırdığınız Windows sürümüyle uyumlu değil, uygulaması sına

Sorun Giderme Programı alternatifi üstünden probleminizin ana başlığını ve detaylarını doğru bir şekilde seçtikten sonra Programı Sına butonuna tıklayın. Program düzgün bir şekilde çalışıyorsa “Bu dosyanın sürümü çalıştırdığınız Windows sürümüyle uyumlu değil” hatası çözülmüş demektir. Eğer çalışmıyorsa değişik alternatifler denemelisiniz.

Adım #10: Sorun çözülene kadar değişik alternatifleri deneyin:
Eğer “Bu dosyanın sürümü çalıştırdığınız Windows sürümüyle uyumlu değil” hatası almaya devam ediyorsanız Sorun Giderme Programı alternatifi üstünden seçmiş olduğunuz bozukluğun ana başlığı ya da detaylarıyla alakalı bir hatalı var demektir. Farklı alternatifler üstünden ismimları tekrar uygulayın.

“Bu dosyanın sürümü çalıştırdığınız Windows sürümüyle uyumlu değil” hatasını yukarıdaki ismimları uygulayarak çözebilirsiniz. Her şeye karşın hata devam ediyorsa yükleme dosyasını değişik bir kaynaktan ve bilgisayarınızla tam uyumlu olarak indirerek uygulaması yüklemeyi deneyin. Bu hatanın sebebi her vakit söz hususu dosyadır.

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın