• November 29, 2023

E-Ticaret Geliştirme Araçları

İçindekiler

Sanal pazarların ve modern teknolojinin yükselişiyle birlikte, bir işletme için güvenilir bir çevrimiçi varlık çok önemlidir. Müşteriler online alışverişi tercih eder ve bir şirketin online varlığı yoksa mevcut müşterilerini kaybetme riski vardır. Ayrıca, çok sayıda sanal pazar yeri rakibiyle karşı karşıyadır. Rekabetçi kalabilmek için bir işletme, çevrimiçi pazarlamada kendisine yardımcı olacak e-ticaret geliştirme araçlarına yatırım yapmalıdır.

Moz

E-ticaret geliştirme paketi için Moz Tools, Temel aboneliğe dahil olmayan bir dizi faydalı araçla birlikte gelir. Moz Araçlarını kullanmak, genellikle varsayılan olarak kapalı olan belirli tarayıcı özelliklerini etkinleştirmenizi gerektirir. Örneğin, Moz Tools’u kullanmak için Chrome’da 3. taraf çerezlerine izin vermelisiniz. Bununla birlikte, ekstra özellikler ek maliyetlere değer.

Supermetrics

Bir e-ticaret sitesi geliştiriyorsanız, web sitenizin başarısını ölçmek için Supermetrics’i kullanmak ilginizi çekebilir. Çevrimiçi trafiği ve satışları izlemenin harika bir yoludur ve ayrıca bir dizi faydalı özelliğe sahiptir. Ancak Supermetrics’i kullanmak herkes için uygun değildir ve işlevselliğini anlamakta zorlanabilirsiniz.

Yotpo

Yotpo, çevrimiçi tüccarların müşterileriyle bağlantı kurarak bir marka oluşturmalarına yardımcı olan bir platformdur. Bunu müşteri incelemelerini, kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği ve fotoğrafları ve videoları toplayarak yapar. Bu, markaların ürün silolarından kurtulmasına ve müşteri katılımını iyileştirmesine yardımcı olur. Yotpo ile müşterileriniz tarafından gönderilen mesajları da özelleştirebilirsiniz.

Bloomreach

Bloomreach’in e-ticaret geliştirme araçları paketi, bir müşteri veri platformu, pazarlama otomasyonu ve web kişiselleştirmeyi içerir. Bu entegre çözümler, pazarlamacılara müşterilerinin yolculukları üzerinde tam kontrol sağlar ve gerçek zamanlı olarak kişiselleştirilmiş kampanyalar tasarlamalarına ve başlatmalarına olanak tanır. Ayrıca pazarlamacıların kapsamlı veri işleme yetenekleriyle özel raporlar oluşturmasına olanak tanır.

Funnel

Web sitenizin trafiğini optimize etmenize ve daha iyi bir müşteri deneyimi oluşturmanıza yardımcı olabilecek birkaç araç vardır. İlk olarak, hedef pazarınızın kim olduğunu anlamak önemlidir. Bir Funnel aracı kullanmak, hedef pazarınızın ihtiyaçlarını daha iyi anlamanıza yardımcı olabilir. Neye ihtiyaçları olduğunu öğrendikten sonra, onları alakalı içerikle hedefleyebilirsiniz.

Uniform

Uniform, satıcı bağımlılığını ve aylarca süren entegrasyon çalışmalarını ortadan kaldıran son teknoloji entegrasyon ve orkestrasyon araçlarına sahiptir. Bu araçlar ayrıca yığınları benzersiz ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde özelleştirmenizi sağlar. İster bir okul, ister işletme veya kuruluş için tek tip bir program oluşturuyor olun, Uniform, başarılı olmak için ihtiyaç duyduğunuz araçlara sahiptir.

Shogun Frontend

Shogun Frontend, web siteleri oluşturmak için modern bir ön uç çerçevesidir. Tasarımı, web sitelerinin hızlı ve zengin olmasını sağlayan PWA (Web Uygulamaları Platformu) paradigmasına dayanmaktadır. Ayrıca, satışları kolaylaştırmak ve görsel deneyimi geliştirmek için Shopify’ın araçlarıyla birlikte çalışır.

Google’ın Makine Öğrenimi Yetenekleri

E-ticaret geliştirmede makine öğrenimini kullanmak, daha kişiselleştirilmiş bir alışveriş deneyimi sağlar. Ayrıca yaklaşan satış eğilimlerini tahmin ederek ve uygun stok yenileme planlaması yaparak envanter yönetimine yardımcı olabilir. Doğru verilerle makine öğrenimi, bir ürün kataloğunu optimize etmeye yardımcı olarak alan kullanımını ve bakım maliyetlerini azaltır. Bu ayrıca gıda bozulma riskini azaltmaya yardımcı olabilir.