Post Image
10

Facebook ve Instagram ABD başkanlık seçiminin galibini ana sayfada duyuracak

Facebook, ABD başkanlık seçimi sonucunu kazananın belli olmasının ve medya kuruluşları doğrultusundan paylaşılmasının sonrasında ana sayfada göstereceğini açıkladı. Şirket sözcüsü Tom Reynolds, diğern adaylarının paylaşımlarına da oy bilgi merkezi bağlantısı ekleneceğini açıkladı.

Reynolds, The Verge sitesine gönderdiği açıklamada, Facebook ve Instagram’ın ana sayfalarının tepesinde ” 2020 ABD Başkanlık Seçimi’ni kazanması beklenilen adaydır” şeklinde bir mesajın gösterileceğini belirtti. Facebook, seçimin galibini Reuters başta olmak üzere ABC News, CBS News, Fox News, NBC News, CNN ve The Associated Press’in verileri tarafında duyuracak.

Reynolds, seçim sürecinin Facebook’taki yansımalarıyla alakalı olarak diğer bulgular de verdi. Oy sayımı devam eder iken prosese dair asılsız paylaşımların yaklaştığını bildiren Facebook sözcüsü, bu paylaşımların pek çok iletişim almadığını dile getirdi. Facebook sözcüsü, hatalı bulguların geniş kitlelere ulaşmasını engellemek adına daha evvelce alınan önlemlerin uygulamaya koyulduğunu ifade etti. Facebook, seçimle alakalı canlı videoların dağıtımına da sınırlama getirdi.

Twitter ABD başkanlık seçiminde erken zafer ilanına izin vermeyecek
Facebook ABD başkanlık seçimi ile alakalı olarak 3 Kasım’dan evvelce harekete geçmişti. ABD’de siyasi reklamları yasaklayan sosyal ağ, bilhassa erken zafer ilanına izin verilmeyeceğini belirtmişti.

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın