• December 5, 2023

Bir süredir beklenen Google Pixel tabletin 2023 yılında geleceği dışında henüz çok fazla ayrıntı verilmiş değil. Ancak ortaya çıkan sızıntılar bu tabletten neler bekleyebileceğimiz konusunda bazı boşlukları dolduruyor.

91mobiles ve Kuba Wojciechowski tarafından bildirildiği üzere, Pixel Tablet görünüşe göre mühendislik doğrulama testi (EVT) aşamasına girmiş durumda. Bu da tabletin prototip aşamasının ötesine geçtiği ve şu anda dahili olarak test edildiği anlamına geliyor.

Teknik özelliklere gelince, görünüşe göre tablet 128 GB ve 256 GB depolama seçenekleriyle gelecek. Tabletin ayrıca Wi-Fi 6’yı destekleyeceği ve 10.95 inçlik bir ekranla geleceği söyleniyor -ki bu, ekonomik bir tablet olacağını düşündüğümüz bir cihaz için kesinlikle büyük bir boyut. Yani beklendiği kadar bütçe dostu olmayabilir.

Son sızıntıda bildirilen özelliklerden bazıları aslında daha önce de gündeme gelmişti: Örneğin Pixel Tablet için Google yapımı bir kalem üretildiği söyleniyor ve daha önce de tabletin kalem desteğiyle geleceğini duymuştuk.

Daha önceki söylentilere göre tabletin 4 GB RAM ile geleceği belirtiliyor. Ayrıca tabletin 1’inci nesil Tensor yonga setini kullanacağı da Google tarafından doğrulanmıştı.

Bunların yanı sıra Google Pixel tabletin, Pixel Tablet ve Pixel Tablet Pro şeklinde 2 farklı model ile gelebileceği de konuşulanlar arasında. Bekleyip göreceğiz.

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir