Post Image
13

iPhone 13 Pro ve Pro Max Nasıl Olacak !

iPhone 12 serisinin tanıtımının üzerinden şimdilik bir ay işlemiş değil. Fakat Apple ürünleriyle alakalı isabetli öngörüleriyle tanınmış analist Ming-Chi Kuo, gözünü şuandan yeni kuşak iPhone’lara dikti. Kuo’nun en son analiz notunda iPhone 13 serisinde dört değişik modelin sunulacağı ve Pro modellerin kamera sistemlerinin geliştirileceğini belirtti.

Kuo’ya göre, iPhone 13’ün Pro modellerinde otomatik odaklama becerisi sahip f/1.8 diyafram genişliğine sahip 6P bir ultra geniş açılı lens yer alacak.

Bu da iPhone 12 Pro modellerine kıyasla dikkat çekici bir tedavi manasına geliyor. iPhone 12 Pro ve Pro Max’te f/2.4, 5P sabit odaklamalı ultra geniş açılı lens bulunuyor. iPhone 13 mini ve iPhone 13’teki kamera farkılıkları konusu ile alakalı şimdilik bir öngörü paylaşılmış değil.

Apple’ın önümüzdeki sene iPhone’ların kamera lenslerini Tayvanlı Largan Precision’dan tedarik etmesi bekleniyor. Largan Precision’ın toplam ihtiyacın yüzde 70’ini karşılaması bekleniyor. Önümüzdeki dönemde iPhone 13 ve iPhone 13 Pro modellerine dair daha çok haberle karşılaşmak sürpriz olmayacaktır.

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın