Post Image
11

Panasonic’ten raylara düşen kulaklıkları kurtarmak için özel süpürge

Kablosuz kulaklıklar giderek yaygınlaşsa da, kullanıcılar yönünden diğer bir endişe kaynağı kalitesini taşıyor. Pek çok kişi, kablosuz kulaklığını kurtarması zor olacak bir yere düşürmekten korkuyor. Japonya’da bilhassa tren raylarına kulaklık düşmesi üstüne harekete geride bıraktığımız Panasonic, JR East trenyolu şirketiyle eş güdümlü özel bir elektrikli süpürge geliştirdi. Bu süpürge, raylara düşen kablosuz kulaklığın rahatça kurtarılmasını sağlıyor.

Demiryolu çalışanları raylara düşen kulaklıkları ve diğer eşyaları kurtarmak amacıyla genelde eski usül mekanik tutucuları kullanıyor. Bu tutucular büyük eşyaları kurtarmak amacıyla yeterli olsa da, ufak kulaklıkları kavramakta sorun yaşatıyor.

Panasonic’in elektrikli süpürgesi parmak büyüklüğünde vakumlarla kulaklıkları rayların arasındaki dar yerlerden çekiyor ve kulaklığı amacıylae çekmeden kendi bedeni üstünde tutmayı başarıyor.

JR East doğrultusundan verdiği bilgiye göre, senenin üçüncü çeyreğinde şirkete bağlı 78 istasyonda 950 kulaklık düşürme olayı yaşandı. Bu da Panasonic ile eş güdümlü tasarlanan cihazın ne kadar işe yarayabileceği hususu ile ilgili ipucu veriyor. Söz hususu sıra dışı süpürgenin diğer ülkelerde de son derece fonksiyonel olacağı rahatça söylenebilir.

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın