• September 23, 2023

Profesyonel SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

İçindekiler

SEO diğer bir adı ile Google Optimizasyonunun birçok farklı aşaması bulunur. Bu aşamaların en doğru ve sistematik bir biçimde yerine getirilmesi siteye birçok yönden fayda sağlar. Elbette ki bu sürecin nasıl planlandığı ve nasıl işleyeceği de oldukça mümkün olmaktadır. Her SEO uzmanı kendine göre çalışma aşamaları belirlemiştir. Profesyonel SEO çalışmaları ise yine bu aşamalar sonucu oluşmaktadır.

Profesyonel SEO Çalışmalarında Neler Yapılır?

En popüler ve birçok uzmanın gerçekleştirmiş olduğu profesyonel SEO çalışma aşamaları şu şekildedir:

  • Web Adresleri İnceleme: Web adresleri inceleme SEO çalışmalarında ilk aşamadır. Hangi web adresinin hangi çalışmalarını gerçekleştirmesi ve web adresinin nasıl bir rota içerisinde olduğunu tahlil etmek denilebilir.
  • Araştırma: Güncel araştırmalar gerçekleştirme ve sektör analizlerini gerçekleştirme gibi örnekler verilebilmek mümkündür. Araştırmaların doğru bir şekilde gerçekleştirilebilmesi, web adreslerinin neleri yapabileceğine dair önemli verileri de getirmiş olacaktır.
  • Planlamalar ve Strateji: Planlama ve stratejiler pratik olarak web adresine SEO çalışmalarının başladığını gösterecektir. Bu aşamalarda planlama ve rota çizilirken yavaş, yavaş işlemlerde yerlerine getirilmek gerekir. İçeriklerin planlanması ve web site link vermesi bu aşamada gerçekleştirilir.
  • Ölçümlemeler: Ölçümlemeler web sitelerinin trafiğini ve gerekli raporların oluşturulması denilebilir. Yani SEO çalışmaları yapılan web adresinin ne konumda oldukları, neye ihtiyacı olduğu, kadar kaç kişinin girdiği, kullanıcıların davranış notları, web adresinde ne kadar durulduğu çeşitli gibi detaylar bulunur.
  • Değerlendirmeler: SEO stratejileri uygulanma sürecinin kontrol edilebilmesi olarak nitelendirilebilmek mümkündür. Bu aşama içerisinde yapılan işlem ve çizilen rotanın değerlendirilmesine bakılacaktır. Getireceği çeşitli faydalar bu aşamada değerlendirilmesi gerekmektedir.
  • Onarım: Onarımlar kısmı SEO çalışmaları yapılan web sitelerinin kendisi ile alakalı bir durum olarak tanımlanabilir. Web sitelerinin hazırlanması ya da var olan web sitelerinin sorunlarının ve kusurlarının tahlil edilip, onarılması denilebilir.

Profesyonel SEO Nedir?

Profesyonel SEO bu çalışmaların en özenli şekilde yapılmasıdır. SEO, arama motoru optimizasyon çalışmaları temelinde içerikler yer alır. Backlinkler, sitenin hızı, anahtar kelime araştırmaları sosyal medya paylaşımı gibi çalışmalar içerik üzerinde şekillendirilir. Dolayısıyla yapılacak olan tüm çalışmalarda göz önünde tutulması gerekli olan nokta içeriğin sunumu olacaktır.

 

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir