Post Image
11

Qualcomm 5G yatırımlarının karşılığını alıyor

Qualcomm yoğun 5G yatırımlarının karşılığını almaya başlamış gibi görünüyor. San Diego odaklı şirket, 27 Eylül’de sona eren üç aylık devreye ve mali yılının tamamına ait finans raporunu paylaştı. Şirket, hem çeyrek özelinde hem de senelik bazda kârını ve satış gelirlerini artırmayı başardı.

Qualcomm bu tabloyu meydana çıkaran sebepler konusu ile ilgili bilgi vermedi. Fakat Reuters’ın haberine göre, Apple’ın 5G destekli ilk iPhone’ları Qualcomm’un mali tablolarına doping etkileri yaptı.

Qualcomm’un yonga birimi 4.59 milyar dolar gelir beklentisinin üzerine çıktı ve 4.97 milyar dolar gelir elde etti. Şirketin CEO’su Steve Mollenkopf, yeni ortaklıkların bilançolara pek çok etkilerinin olmadığını ve gelirin büyük kısmının sahip olunan iş birliklerinden yaklaştığını belirtti.

Qualcomm, geride kalan çeyrekte kablosu bağlantı desteği gerçekleştiren 162 milyon yonga sevkiyatı gerçekleştirdiğini açıkladı.

Analistlere göre, şirket önümüzdeki çeyreklerde 5.71 milyar dolar civarında gelir açıklayabilir. Qualcomm ise çıtayı 6.2 ila 6.8 milyar dolar arasına koyuyor. Qualcomm, 2020’de 175 ila 225 milyon 5G aygıt sevkiyatı gerçekleştirilmesini bekliyor. 2021’de bu sayının 500 milyona çıkması öngörülüyor.

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın