Post Image
6

Tanıtım Yazısı Nedir? Tanıtım Yazısı Yayınlayan Kişisel Blog Sitesi

[ad_1]

Sponsorlu İçerik

Tanıtım yazısı yayınladığımda bir anda çok soru geldi; tanıtım yazısı nedir, ne işe yarar ve tanıtım yazısı nasıl yazılır konularında… Ben de tanıtım yazısı satın al demeden önce sizlere kısa kısa açıklayayım.

Öncelikle tanıtım yazıları başta internet olmak üzere bir çok platformda, web siteniz, ürünleriniz ya da hizmetleriniz ile ilgili yayınlanan tanıtıcı, bilgilendirici ve fikir değiştirici yazılardır. İnternet sektöründe ise genelde tanıtım yazılarının içeriğinden ve okunabilirliğinden çok, arama motorlarını kandırmak maksadıyla kullanılmakta. Bunun başıca sebebi de, genel olarak bahsettiğimiz arama motoru optimizasyonu kısmında, herhangi bir internet platformunda, elimizdeki sitenin en çok “aranabilirliği” yüksek kelimesi üzerinden kendi sitemize link çıkardığınızda arama motorları bu siteleri referans kabul edip, sizin sitenizi arkasından biraz itekliyor. Kaliteli referans ise işler değişiyor. Yani otoriter bir site, sizin web sitenizi tanıtıp anahtar kelime üzerinden link çıkışı sağlarsa, google’ın algoritmaları bu tanıtımı ciddiye alıyor ve daha büyük bir sıçrama gerçekleşebiliyor.

Örnek üzerinden gitmek gerekirse, ben Bodrum’da bir halı yıkamacıyım. 300 kelimeden oluşan bir yazı yazıyorum. Bunu da bir haber ya da blog sitesine koyuyorum. Oradaki en can alıcı kelime ya da kelime gruplarına da kendi web sitemin adresini gömüyorum. Mesela “bodrum halı yıkama”, “bodrum halı”, “en ucuz halı yıkama”… gibi gibi devam ediyor liste. Burada da kelimeleri seçerken rekabet gücüne bakıyorsunuz. Süreç oldukça meşakkatli yani.

Geldik tanıtım yazısı yazdınız, hazırladınız güzel görseller serpiştirdiniz, anahtar kelimelerinizi de belirlediniz. Nası yayınlayacaksınız? Öncelikle dofollow nofollow arasındaki fark ile ilgili tona kaynak var. Ben size bu işin Google gözündeki farkını söyleyeyim, otoriter bir siteden dofollow link iyidir. Ama artık Google’ın anti-spam algoritmaları yüzünden nofollow linklerin önemi çok daha arttı. Yani dofollow linkler çok fazla suistimal edildi ve çok çok otoriter bir site olmadıkça Google artık takmıyor. Kaliteli siteleri nasıl bulacaksınız onu da bir alt paragrafta anlatıyorum.

Özet geçelim, aslında SEO zaten başlı başına en ucuz ve kalıcı reklam türüdür. Google gibi devasa bir dizinde üst sıralara çıkmanız, televizyonlarda vereceğiniz on milyonlarca insana ulaşan reklamlardan bile daha etkili ve kalıcı olmak demektir. Tanıtım yazıları da buna iyi ve kaliteli şekilde katkı sağlar. Ancak başlı başına yeterli değildir. Tanıtım yazısı yazdığınız sitenin sık sık arama motoru botları tarafından taranması, en azından 3-4 tane organik ziyaretçi göndermesi ve sitede malum site kategorilerinden linkler bulunmamasını şiddetle tavsiye ediyorum. Bu blogda şuan için sadece hediyelik ürün satan e-ticaret girişimleri ile tanıtım yazısı çalışması yaptım. Eğer siz de bu kişisel blog sitesinde tanıtım yazısı yayınlamak istiyorsanız benimle iletişime geçin ya da İçerik Çözümleri kalitesi ve güvencesiyle hizmet almak istiyorsanız aşağıdaki linklere göz atın..

Benim sitemde tanıtım yazısı yayınlamak istiyorsanız sizi İş Birliği sayfama alayım.

[ad_2]

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın