• December 5, 2023

Ticimax SEO Ayarları Nasıl Yapılır?

İçindekiler

Ticimax, e-ticarete atılmak isteyen birey ya da işletmelerin, kullanacağı bulut tabanlı bir e-ticaret altyapısı olarak tanımlanabilir. Ticimax gibi ücretli ya da ücretsiz bir çok e-ticaret platformları mevcut olmaktadır. Türkiye’de en çok tercih edilen platformlar arasında yer alan Ticimax platformu, 15 yılı aşkın süredir faaliyet gösterir. Aynı zamanda da 14.000’den fazla firmaya e-ticaret altyapısı sunulmamaktadır. Bugün Türkiye’de bir hayli popüler olan bu e-ticaret altyapıları sağlayıcısı kullanıcıların en çok tercih ettiği platformlardan biri olmaktadır. Son yıllarda internet alışverişi nedeniyle e-ticaret sektörü rekabet bir hayli fazla olmaktadır. Bu sebeple mağaza sahipleri Ticimax SEO ayarları ile bu rekabetler içerisinde yerlerini almak istiyor.

Ticimax Nedir?

Son yıllarda e-ticaret sektörlerinin hız kazanmasıyla birlikte bulut tabanına sahip ticareti sağlayan e-ticaret altyapılı yazılım uygulaması sağlayıcılarından biri olmaktadır. Ticimax ile hem e-ticaret hem de ihracat yapabilmek mümkün olmaktadır. E-Ticarete yönelik yaptığı webinar, verdiği eğitimler ve konferans sayesinde mağaza sahiplerinin oldukça dikkatini çekmeyi başarmış. Ticimax’ın rakibine göre en büyük avantajlar, Türkiye’de girişimcilere yönelik sunulan özellikler ve uygulama dilinin Türkçeyi tam anlamıyla desteklemesi olabilir. Kullanıcılara sunduğu paket ve entegrasyon seçenekleri bakımından girişimciler için tercih sebebi olabilmektedir. Bu paket içeriği, ticari yazılım, Pazar yeri, tedarikçi, muhasebe ve kargo entegrasyonu gibi durumlardır. Aynı zamanda olası bir sorun da çözüm üreterek size yardımcı olan teknik destek bölümü de bulunmaktadır. Müşterilerinin bütün ihtiyaçlarını dikkate alarak oluşturulan paketlerini satın alarak siz de web mağazanızı oluşturabilecek duruma gelebilirsiniz. Bu sayede internet üzerinden ürünlerin satışını kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Ticimax SEO Ayarı Aşamaları

Ticimax SEO ayarları aşamaları bazı önemli adımlardan oluşmaktadır. Bu adımlar şu şekildedir:

  • Link yönetimi: SEO çalışmalarınızda performanslarınızı doğrudan etkileyebilecek link yönetim modülü; e-ticaret sitelerinizde URL yönetimi tek pencere içerisinden toplu olarak yapabilmenize imkan sağlayacaktır.
  • Özel URL uygulaması: Link yönetimlerini ürün işlemleri panelinizden tek adım üzerinden yapabilirsiniz. Ticimax platformu sayesinde ürün adresinde en doğru ve en uygun olan URL adreslerini otomatik olarak oluşturabilirsiniz.
  • Görsel optimizasyon sağlamak: Görsel kullanımlar, bir e-ticaret sitesinde hem kullanıcı bakımından hem de arama motorları tarafından en önemli konuların başında gelmektedir.