• December 5, 2023

WordPress Posta Listenizi İkiye Katlamanın Etkili Yolları

İçindekiler

WordPress posta listenizi nasıl ikiye katlayacağınızı merak ediyorsanız, yalnız değilsiniz. Thrive Leads ve Bloom eklentileri, kolayca güzel katılım formları oluşturmanıza ve farklı görüntüleme türleri ve tasarımları seçmenize olanak tanır. Neil Patel, listesini ikiye katlamak için bu hilelerin çoğunu kullandı ve siz de yapabilirsiniz.

İsteğe Bağlı Rüşvet Olarak Hedeflenen Bir Kaynak Sunun

Etkin bir katılım rüşvetinin anahtarı, algılanan değerdir. Örneğin, tek sayfalık bir PDF kontrol listesi veya hayatınızı kolaylaştıran bir araç seti, rüşvet için harika bir seçenek olabilir. İnsanlar bedavaları ve hayatlarını kolaylaştıran şeyleri severler. Teklifinizin algılanan değerini artırmak için ücretsiz deneme veya indirim de sunabilirsiniz.

Kayıtlı rüşvet, bir e-posta adresi karşılığında sağladığınız değerli bir kaynaktır. Bir kurşun mıknatısa benzer, ancak belirli bir nişe odaklanır. Hedeflenmiş bir kaynak oluşturarak, daha yüksek bir dönüşüm oranı ve daha fazla abone elde etme olasılığınız artar.

Bir E-Posta Kursu Ayarlayın

E-posta abone listenizi artırmanın en iyi yollarından biri, bir e-posta kursu oluşturmaktır. Bir e-posta kursu, abonelere özel talimatlar veya değerli bilgiler sağlayan bir dizi e-postadır. E-posta kursları, aboneleri e-posta listenize kaydolmaya teşvik etmek için genellikle ücretsiz olarak sunulur. Aboneler listenize katıldığında, e-postalarınız kendinizi tanıtmanız ve otoritenizi ve güvenilirliğinizi artırmanız için bir kanal haline gelir.

Bir e-posta kursu oluştururken bir soru-cevap formatı oluşturmaya çalışın. Bu, okuyucunun dikkatini en az 51 saniye boyunca çekecek ve ne öğrettiğiniz konusunda onları meraklandıracaktır. Bir diğer önemli ipucu, e-postalarınızı kısa, öz ve ilgi çekici hale getirmektir. Okuyucuların bir e-postayı okumak için harcayacağı ortalama süre 51 saniyedir, bu nedenle kısa ve tatlı tutmak çok önemlidir.

Bir Çekilişe Ev Sahipliği Yapın

Bir eşantiyon, e-posta listenizi artırmanın ve kaliteli potansiyel müşteriler edinmenin mükemmel bir yoludur. Anahtar, hedef kitlenizin ilgileneceği ödülleri seçmektir. Örneğin, hedef kitleniz öncelikle teknoloji ile ilgiliyse, ilgi alanlarına uygun ödüller sunun. Hediyenizi yönetmek için Gleam ve Rafflecopter gibi hediye araçlarını kullanabilirsiniz. Bir çekiliş oluşturmak için Woobox gibi bir WordPress eklentisi de yükleyebilirsiniz.

Posta listesi oluşturmaya ek olarak, bir eşantiyon sosyal medya takipçilerinizi de artırabilir. Örneğin, katılımcıların çekilişinize katılmaya hak kazanabilmeleri için Instagram hesabınızı takip etmeleri gerektiğini belirten bir koşul belirleyebilirsiniz. Veya son gönderilerinin altında en az üç arkadaştan bahsetmeleri gerektiğini belirtebilirsiniz. Bu konuda size yardımcı olabilecek Instagram büyüme hizmetleri mevcuttur.

Açılır Bir Form Kullanın

WordPress posta listenizi ikiye katlamanın en iyi yollarından biri açılır bir form eklemektir. Birkaç farklı form türü arasından seçim yapabilirsiniz. Örneğin, belirli bir süre sonra sitenizde görünecek bir pop-up seçebilir veya sadece belirli sayfalarda gösterilecek bir pop-up oluşturabilirsiniz. Bir açılır pencere ayrıca belirli kişileri hedefleyecek şekilde özelleştirilebilir, böylece onu göstermek için doğru zamanı seçebilirsiniz. Açılır pencereler ayrıca görüntüleme kuralları ve dahil edilen bloklar kullanılarak özelleştirilebilir.

PopupAlly popüler bir pop-up form eklentisidir. Sitenizden bir e-postayı tıkladıktan sonra okuyucularınıza bir form görüntülemenizi sağlar. Ayrıca, açılır pencerenin yerleşiminde ince ayar yapmanıza ve hangisinin en iyi dönüşümü sağladığını görmek için iki formu bölmenize olanak tanır.

Bir Eklenti Kullanın

E-posta listesi oluşturmaya yönelik iki popüler WordPress eklentisi olan Bloom ve Thrive Leads’e zaten aşina olabilirsiniz. Bu iki aracın, e-posta katılım oranlarını %20’nin üzerine çıkardığı bilinmektedir. Ayrıca güzel katılım formları oluşturmanıza yardımcı olurlar. Formunuzu tasarlamak için bir sürükle ve bırak düzenleyicisi veya önceden oluşturulmuş bir şablon kullanabilirsiniz. Bu araçlar, içerik pazarlama yoluyla başarıya ulaşan ünlü içerik pazarlamacısı Neil Patel tarafından desteklenmektedir.

Thrive Leads, her tür katılım formunu özelleştirmenize izin veren premium bir WordPress eklentisidir. A/B testi, hedef katılım formları ve tıklanabilir açılır pencereler gibi özellikleri içerir. WordPress posta listenizi artırmak için Facebook sayfalarıyla bile kullanabilirsiniz.

Diğer Blogcularla İletişim Kurun

Nişinizdeki diğer blogcularla ağ kurmak çok önemlidir. Bu şekilde, yalnızca e-posta pazarlamasından daha geniş bir kitleye ulaşabilirsiniz. Farklı sosyal ağlardaki diğer blogcularla iletişim kurabilmelisiniz. Diğer blogcularla iletişim kurmak ve aktif bir sohbet oluşturmak için bir Slack grubu başlatın.

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir