• June 2, 2023

WordPress’te Tweet Düğmeleri Nasıl Eklenir?

Sitenize Twitter düğmeleri eklemenin iki ana yolu vardır. Bir WordPress oluşturucu kullanabilir veya Divi temasıyla birlikte gelen Divi Builder gibi bir eklenti kullanabilirsiniz. Hangi yöntemi kullanırsanız kullanın, eklentiyi temanızla birlikte yüklediğinizden emin olmak isteyeceksiniz.

Better Click to Tweet

Better Click to Tweet, web sitenize basit bir Twitter düğmesi ekleyen bir WordPress eklentisidir. WordPress panosundan veya resmi depodan yüklenebilir. Kurulumdan sonra etkinleştirilmeli ve yapılandırılmalıdır. Yapılandırılacak iki ana ayar vardır: düğmelerin görünümü ve işlevi. Ayrıca kendi tweetlenebilir teklifinizi girerek ve isteğe bağlı olarak Twitter kullanıcı adınızı ekleyerek tweet’i özelleştirebilirsiniz.

Better Click to Tweet’i öne çıkaran bir diğer özellik, paylaşmadan önce Tweetinizin bir önizlemesini gösterebilmesidir. Bu, kullanıcıların fotoğraf çekmek zorunda kalmadan içeriğinizi kolayca paylaşabilecekleri anlamına gelir. Daha fazla dikkat çekmeye çalışıyorsanız bu kullanışlı bir özelliktir. Düğmeleri renkler ve temalarla özelleştirmek de kolaydır.

Better Click to Tweet WordPress eklentisi ücretsizdir. İçeriğinizin herhangi bir yerine kolayca bir Tweet kutusu eklemenizi sağlar. Bu, okuyucuların içeriğinizi arkadaşları ve takipçileriyle paylaşmasına ve içeriğinizi daha geniş bir kitleye sunmasına olanak tanır. Bu eklentiyi web sitenize eklemek, bu tweet kutularını basit bir kısa kodla içeriğinize eklemenize olanak tanır.

Better Click to Tweet, ücretsiz olmasının yanı sıra açık kaynaklı bir eklentidir. Kısa kod veya blok olarak kurulabilir. Blogunuz veya web sitenizle etkileşimi teşvik eder ve kullanıcıların tweet’lerini Twitter’da paylaşmalarına olanak tanır. Better Click to Tweet, birçok WordPress kullanıcısı için harika bir seçimdir. WordPress dizininden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Ultimate Blocks, sitenize Twitter düğmeleri eklemenize izin veren başka bir WordPress sosyal eklentisidir. Bu eklenti, düğmelerin görünümünü özelleştirmenize ve fareyle üzerine gelme efektleri gibi ek özellikler eklemenize olanak tanır. Paylaşım düğmeleri için renkleri ve sınırları bile seçebilirsiniz. Ayrıca Ultimate Blocks, harekete geçirici mesaj, akordeonlar ve düğmeler gibi 18 başka blokla birlikte gelir.

Elementor ve Better Click to Tweet

WordPress sitenize tıklama ve tweetleme düğmeleri eklemenin birkaç yolu vardır. Bir eklenti kullanarak bunu yapabilirsiniz. Seçeneklerden biri “Paylaş Düğmesi” eklentisini kullanmaktır. Bu düğmeyi metninizin içine veya bir resmin altına yerleştirebilirsiniz.

WordPress eklenti dizininde ücretsiz olarak bulunan “Tıkla Tweet” eklentisini de kullanabilirsiniz. Bu eklenti, Twitter simgesi olan bir metin kutusu görüntüler. Metin, URL veya resim girebilir ve “Tamam”ı tıklayabilirsiniz. Ayrıca bir resim yükleyebilirsiniz. Görüntü bir kenarlıkla vurgulanacaktır.

Twitter düğmenizi ekledikten sonra, CSS’yi özelleştirerek daha da özelleştirebilirsiniz. Birkaç stil mevcuttur ve görünümlerini web sitenizin estetiğine uyacak şekilde değiştirebilirsiniz. Tweet düğmenizin boyutunu da değiştirebilirsiniz. Mümkün olduğunca küçük olmasını istiyorsanız, küçük boyutu seçebilirsiniz.

Tıkla ve tweetle düğmelerini WordPress sitenize eklemek basit bir iş olabilir. WordPress eklenti dizininde birkaç ücretsiz ve premium eklenti mevcuttur. Elementor ve Better Click to Tweet, en popüler olanlardan ikisidir. Bu eklentiler, gönderilerinize ve sayfalarınıza Twitter düğmeleri yerleştirmenize ve Twitter etkileşim oranınızı artırmanıza olanak tanır.

Tıkla-tweet düğmeleri eklemek için en popüler eklentilerden biri, WordPress eklenti dizini aracılığıyla yüklenebilen Better Click to Tweet’tir. Bir tweet kutusunu görüntülemek için bir kısa kod indirmek ve kullanmak ücretsizdir. Eklenti ayrıca Gutenberg editörü içinde bir blok olarak da çalışır. Better Click to Tweet, süreci basitleştirmek için tasarlanmıştır.

Better Click to Tweet, resmi depodan yüklenebilir ve WordPress panosundan etkinleştirilebilir. Kurulduktan sonra, yazı düzenleyicinize tweetlenebilir bir simge ekleyecektir. Bir alıntıyı veya tweetlenebilir bir görüntüyü tweetlemek için bu simgeye tıklayın. Twitter kullanıcı adınızı da tweet’e ekleyebilirsiniz.

Better Click to Tweet, iyi görünümlü, kullanımı kolay Click to Tweet düğmeleri eklemek için harika bir WordPress eklentisidir. Twitter’da içerik paylaşmayı çok kolaylaştırır! Bu sosyal medya paylaşım düğmesini herhangi bir gönderiye, sayfaya veya widget’a ekleyebilirsiniz. Bu eklentiyi kullanarak sitenizin bağlantısını veya özel bir açılış sayfasını Twitter’da paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir