Post Image
5

YouTube, bas sürükle ile yeni bir özellik test ediyor!

[ad_1]

Youtube, kullanıcıların videonun herhangi bir yerine basılı tutarak sağa veya sola hareket ettirip video içerisinde istedikleri ana kolayca gidebilmelerine yardımcı olacak bir özelliği test ediyor.

Video barındırma platformu YouTube tarafından test edilen özellik, kullanıcıların video içerisindeyken istedikleri süreye gitmelerini sağlıyor.

Mobil cihazlardaki YouTube uygulamasında video içerisindeyken belirli bir saniyeden on saniye ileri veya geri gitmek için videonun sağ veya sol tarafına çift tıklamak gerekiyor. Bunun yanı sıra kullanıcılar, ekrana tıkladıktan sonra alt tarafta beliren çubuk sayesinde de videoyu geri veya ileri sarabiliyor.

android youtube scaled 1

YouTube videolarına Bas ve Sürükle özelliği geliyor!

Video barındırma platformunun, android uygulamasında denediği yeni özellik ile kullanıcılar, videonun herhangi bir kısmına basıp sürükleyerek videoda ileri veya geri hareket edebilecekler. Youtube tarafından denenen bu özellik, Android için YouTube uygulamasının 16.31.34 beta sürümünü kullanan kullanıcılara sunulmaya başlandı. Beta sürümünde kullanılan bu özelliğin kararlı sürümde yayınlanıp yayınlanmayacağı hakkında henüz bilgi verilmedi.

Kaynak: https://www.androidpolice.com/2021/08/06/youtube-is-adding-a-new-video-scrubbing-gesture/

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın